Okul Destek Projesi Kapsamında Çocuklarımızın Kütüphane Kayıtları Yapıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmetinin etkinliğini artırmak, ailelerde çocuk adına bir farkındalık oluşturmak, çocuklara okul dışı zamanlarını kaliteli ve verimli kullanabilecekleri ortam ve imkanlar sunmak amacıyla oluşturulan ‘Okul Destek’ Projesi 23 pilot ilde uygulanmaya başlanmıştır. Bu yıl ilimizde de uygulanmaya başlanmıştır.

Sosyal ve ekonomik destek hizmeti verilen çocukların akademik, sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif gelişimlerini desteklemek amacıyla Okul Destek Projesi kapsamında  Kırıkkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak 24.10.2018 tarihinde İl Halk Kütüphanesi’ nde kütüphane kayıtları yapılmış olup okuma alışkanlığını kazandırma amacıyla kitap almaları sağlanmıştır.

Etkinliğimize katılan çocuklarımız ve ailelerimiz ile birlikte KOP Öğrenme Merkezi ziyaret edilerek çocukların katılacakları sosyal sanatsal kurslar hakkında bilgiler alınmış, merkez gezilmiş ve kayıtları ile ilgili çalışmalar başlamıştır.


Sonraki Sayfa: Ev İçi Şiddet ve Kadına Yönelik Şiddet Konularında Seminer Gerçekleşti.

Önceki Sayfa : Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Kapsamında Kültür Gezisi Düzenlendi.