"OKUL DESTEK PROJESİ" HİZMETİ BAŞLADI.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmetinin etkinliğini artırmak, ailelerde çocuk adına bir farkındalık oluşturmak, çocuklara okul dışı zamanlarını kaliteli ve verimli kullanabilecekleri ortam ve imkanlar sunmak amacıyla oluşturulan ‘Okul Destek’ Projesi 23 pilot ilde uygulanmaya başlanmıştır. 2017-2018 yılı uygulama döneminde Proje genel olarak başarılı bir şekilde uygulanmış, çocuklara ve ailelerine psikososyal destek sağlanmıştır.
Sosyal ve ekonomik destek hizmeti verilen çocukların akademik, sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif gelişimlerini desteklemek amacıyla Okul Destek Projesinin 81 ile yaygınlaştırılması kapsamında Kırıkkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak okul idarecileri ve rehber öğretmenlerini bilgilendirme faaliyetleri yapılmıştır. 27.09.2018 tarihinde Okul Destek Projesi hizmetinden yararlanacak çocuklarının ailelerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü konferans salonunda  proje hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.


Sonraki Sayfa: ASDEP Personelimiz Yaşlılarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü Kutladı

Önceki Sayfa : Müdürlüğümüz ve Bağlı Kuruluşlarımızda Staj Yapan Öğrencilere "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele" Eğitimi Verildi.