III. Uluslararası Çocuk Koruma Kongresinde Koruyucu Aile Hizmeti İl Müdürümüz Hatice Uğurlu Ve Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü Lale İzci Tarafından Anlatıldı.

Ordu Üniversitesi Çocuk Koruma  Merkezlerini Destekleme Derneği Internatıonal Socıety For The Preventıon Of Chıld Abuse & Neglect(Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği) tarafından organize edilen III.Uluslararası Çocuk Koruma Kongresi 30 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında Ordu İli Ünye ilçesinde gerçekleşti.
 
Kırıkkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Hatice UĞURLU ve Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü Lale İZCİ tarafından hazırlanan “Çocuğun Yüksek Yararı ve Koruyucu Aile Hizmetinin Önemi: Kırıkkale Örneği” başlığı ile İlimizde yürütülen koruyucu ailelerin hizmetleri hakkında hazırlanan bildiri Lale İZCİ tarafından  sunuldu. Yine Kongrede Bakanlığımızın Koruyucu Aile Hizmetleri, Koruyucu Aile Sürecinin Önemi, Koruyucu Aile Hizmetinde Dikkat edilmesi hususlar vb. daha birçok konuya değinilerek  Koruyucu Aile Politikası Kongrede tanıtıldı.
Koruyucu Aile Hizmetinde Kırıkkale İlinde yürütülen iyi uygulama örnekleri anlatılarak Koruyucu Aile Hizmetinde Kırıkkale ,Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak Türkiye genelinde üst sıralarda yer aldığımız Kongrede dile getirildi.


Sonraki Sayfa: Müdürlüğümüz ve Bağlı Kuruluşlarımızda Staj Yapan Öğrencilere "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele" Eğitimi Verildi.

Önceki Sayfa : Şehit Uzman Çavuş Yahya ŞEN Dualarla Son Yolculuğuna Uğurlandı