Geleceğin Hakim,Savcı ve Avukatları İftarda

Kırıkkale Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünde korunma ve bakım altında bulunan çocuklarımız Rol-Model projesi kapsamında, Kırıkkale Başsavcısı Mehmet Ayaz’ın misafiri oldu.
Söz konusu program  hukuk alanında farklı meslek gruplarından oluşan, meslek tanıtımı konferansı ile başladı. Çocuklarımıza Hakim, Savcı ve Avukatlık mesleğinin incelikleri ve güzellikleri anlatıldıktan sonra, çocuklarımızın hukuk alanında merak ettikleri konuları sorması ile   samimi bir ortamda bilgi alışverişi sağlandı.Akabinde adliye duruşma salonunda çocuklarımızdan her biri bir rol alarak temsili dava canlandırdı. Herkesi güldüren güldürdükçe düşündüren eğlenceli vakitin ardından çocuklarımız ezan ile birlikte oruçlarını açtı. Başsavcımız Mehmet Ayaz’ bol bol teşekkür ederek unutulmaz bir gün geçirdiklerini ve sayelerinde gelecekteki seçecekleri mesleği belirlediklerini söyledi.
Akabinde  İl Müdürümüz Hatice Uğurlu'nun bu güzel program için teşekkür konuşmasının ardından çocuklar kendi yaptıkları puzzle tabloyu yeni yapılan adliye binasına hediye etti.


Başsavcımız, Hakimlerimiz, Savcılarımız ve Avukatlarımıza çocuklarımızın yararı adına gerçekleştirilen bu program için teşekkür ederiz.


Sonraki Sayfa: Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi Eğitimi Gerçekleşti.

Önceki Sayfa : Aile Haftası Münasebetiyle Koruyucu Ailelerimize İftar Programı Düzenlendi