BİR KİTAP BİR ÇOCUK, BİR ÇOCUK BİR HAYAT PROJESİ

Çocuk Hakları ve Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar projesi kapsamında yürütülen faaliyetlerde yılın sonuna gelindi. Konya Ovası Projesi Kalkınma İdaresi Başkanlığı Kop-Okuyor Projesi tarafından onaylanan Bir Kitap Bir Çocuk, Bir Çocuk Bir Hayat isimli projede yer alan tüm faaliyetler hayata geçirildi.
Kırıkkale Çocukevleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğüne bağlı 19 çocukevinde koruma ve bakım altında bulunan 110 çocuğun yararlanabilmesi için 1500, personellerin yararlanabilmesi için 1000 adet kitaptan oluşan kütüphane kuruldu. Kurulan Kütüphanelerin açılışı çocuk kitapları yazarı Melih TUĞTAĞ ile birlikte gerçekleştirildi. Melih TUĞTAĞ 14 farklı kitabını imzalayarak kütüphanelere ve tüm çocuklara hediye etti. Proje kapsamında kurulan kütüphanelere Orhun Yazıtlarında geçen Umay ismi verildi.
Çocuk Evlerinde koruma ve bakım altında bulunan çocuklarımızla yazar ile birlikte öykü yazma etkinliği gerçekleştirildi. Şiir, Öykü ve Resim yarışması ardından ödüller dağıtıldı. Son olarak yazarımız, Okul Destek Projesi kapsamında 20 çocuk ile çocuk- yazar söyleşisi gerçekleştirdi ve kitaplarını imzalayarak çocuklara hediye etti.


Sonraki Sayfa: KIRIKKALE ÇOCUK HAKLARI PROJELERİ HIZLA DEVAM EDİYOR

Önceki Sayfa : Şehitlerimiz Duman ve Ürgen Dualarla Anıldı