Başımızın Tacı Şehit Annelerimizin Aile Haftası Kutlandı

Aile Haftası münasebetiyle İl Müdürlüğümüzce Kırıkkale Polis Evinde Şehit, annelerimiz ve eşleri onuruna kahvaltı etkinliği düzenlendi.

Söz konusu etkinlikte konuşma yapan İl Müdürümüz Hatice UĞURLU “Hayatın vazgeçilmez kurumu ve mukaddes değer olarak nitelendirdiğimiz aile; toplumun temel unsuru, sevgi ve saygının, milli değerlerin, gelenek ve göreneklerin öğrenildiği bir okuldur.Sosyal bir varlık olan insan için toplumsal hayat ne kadar önemli ve gerekli ise bir toplum için de o toplumun çekirdeğini oluşturan aile kurumu da o kadar hayati öneme sahiptir. Bu anlamda aileyi güçlendirme konusunda atılacak her adım da büyük bir öneme sahiptir. Zira güçlü aile yapısı ile güçlü toplum ilişkisi birbiriyle doğru orantılıdır. Unutulmamalıdır ki, ailenin sosyal açıdan desteklenmesi ve güçlendirilmesi, toplumsal dokunun güçlendirilmesidir. Dokuz ay emanetlerin en kıymetlisini ve yüklerin en ağırını taşır anne. Ve bir ömür devam eder taşımaya, gözünden bile sakınır. Ama öyle anneler var ki onların yükü, yüklerin en ağırı, en şereflisi. Ve onlar hepimizin baş tacı. Sevgili şehit anneleri ve eşleri. Herkes vatan, millet için elinden geldiği kadar bir şey yaparken, sizler bu ülkenin bütünlüğü, milletimizin birliği için en sevdiğiniz evlatlarınızı, eşlerinizi feda ettiniz. Sözün en güzeline, gül cemalleriyle yüzün en güzeline, fedakârlıkları ve sevgileriyle kalbin en güzeline sahip cennet kokulu annelerimizin anneler gününü kutluyorum”  dedi.

Söz konusu program kahvaltının akabinde İl Müftümüzün eşinin okuduğu dua ile devam etti.

Garnizon Komutanımızın eşi Ayşegül ARSLAN, İl Emniyet Müdürümüzün eşi Ebru ÇORUMLU ve İl Müdürümüz Hatice UĞURLU şehit annelerimizin anneler gününü karanfillerle kutladı.
 


Sonraki Sayfa: Anneler Gününde Şehit Annelerimiz Ziyaret Edildi.

Önceki Sayfa : Vali M.İlker Haktankaçmaz İlk İftarda Çocuklarımız İle Buluştu.