6284 Sayılı İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Yardımcısı Emin ALICI Başkanlığında Gerçekleşti.

Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamındaki İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Yardımcısı Emin ALICI başkanlığında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Toplantı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hatice Uğurlu’nun Kırıkkale İli Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı sunumu ile başladı.
 
Toplantıda Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2018 Yılı Faaliyet Raporu ve bu plan doğrultusunda 2018 yılında gerçekleştirilmiş çalışmalar değerlendirildi. Ayrıca kadına yönelik şiddetle mücadelede son durum ele alındı. Söz konusu toplantıda kadına yönelik şiddete ilişkin oluşturulan komisyonlar ve kurumların bu komisyonlardaki görevlerinin altı çizilerek, kurumlar arası iş birliği ve koordinasyon çalışmalarının önemine vurgu yapıldı.
 
Vali Yardımcısı Emin ALICI başkanlığında gerçekleşen toplantıya;  İl Müdürümüz Hatice UĞURLU, İl Jandarma Komutanı J.Yarbay Naim ÇETİNKAYA, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet ÖZTÜRK, , İl Milli Eğitim Müdürü yeine Yalçın YILMAZ, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur TİFTİKÇİ, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü yerine İsmail COŞKUN , Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat KILIÇ, Türkiye Çalışma ve İş Kurumu Müdürü yerine Yasin TEKİN , Denetimli Serbestlik Müdürü yerine Ebru KONAKÇI, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Haluk KARAHAN, İl Müftüsü Şahin YILDIRIM, İl Kültür ve Turizm İl Müdürü yerine Kamil AKBULUT, Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Zeynep Tezel, Prof. Dr. Nazife YİĞİT KAYHAN, Yrd. Doç. Dr. Müzeyyen ÖZHAVZALI ve Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Rukiye ERYILMAZ katıldı.
 
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonu toplantısı, 2019 Yılı Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eylem Planı hakkında görüş ve önerilerin paylaşımıyla sona erdi.


Sonraki Sayfa: Cumhurbaşkanımızın Teşrifleri İle Engelli ve Devlet Korumasında Yetişen 5 Bin 778 Gencimizin Ataması Gerçekleştirildi.

Önceki Sayfa : Sosyal Uyum ve Okul Destek Projesi Kapsamında Karne Şenliği Gerçekleşti