25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Etkinlikleri

 

25 Kasım 1999'dan bu yana bu günün Birleşmiş Milletlere üye birçok ülke ile Türkiye'de de "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" olarak anılmaktadır. Bir insan hakları ihlali olan kadına yönelik şiddet; dil, din, ırk, sınıf, mezhep, cinsiyet ayırt etmeksizin tüm toplumların ortak sorunudur. Aile Çalışma ve Sosyal  hizmetler Bakanlığı olarak  kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamındaki çalışmalar 'mevzuat düzenlemeleri, farkındalık oluşturma ve zihniyet dönüşümü, koruyucu ve önleyici hizmetler, şiddet mağdurlarının güçlendirilmesi, sağlık hizmetleri, kurumlar arası iş birliği ve politika geliştirme' başlıkları altında, çok boyutlu olarak, tüm tarafların katkısıyla ve kadına yönelik şiddetin kabul edilemez olduğu inancıyla sürdürmekteyiz. Bu doğrultuda Kırıkkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak İlimizde Kadına Şiddetle Mücadele konusunda farkındalık yaratmak amacıyla İlimizde;

  • 25 Kasım 2018 tarihinde Kırıkkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Hizmet Binasını ışıklandırılmıştır.
  • 25 Kasım 2018 tarihinde Kırıkkale Podium ve Altunbilekler alışveriş merkezinde farkındalık ve bilgilendirme standı oluşturulmuştur.
  • Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele kapsamında hazırlanan afişler kamu kuruluşlara asılmıştır.
  • 25 Kasım 2018 tarihinde Kırıkkale Başpınar Stadyumunda oynanacak olan Kırıkkale Büyük Anadolu Spor futbol müsabakasında futbolcular tarafından ‘Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir’ pankartı açılmıştır.
  • Kırıkkale Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanmış olan afişler fakültelere dağıtılıp asılmıştır.
  • 25 Kasım 2018 tarihinde Kırıkkale Belediye Başkanlığı tarafından Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında bulunan ışıklı reklam panolarında 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele kapsamında hazırlanan afişler yayınlanmıştır.
  • 25 Kasım 2018 tarihinde Etiler Mahallesi Şehit İbrahim Ülger Camii kadın Kur-an kursundaki kursiyer kadınlarımıza pasta kesilerek günün anlam ve önemi ile ilgili bilgilendirme yapılmıştır.
 

Sonraki Sayfa: İl Müdürlüğümüz ve Bağlı Kuruluşlarımızda Çalışan Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Önceki Sayfa : 2018 yılı Mevlidi Nebi haftası Çocuklar Arası Bilgi Yarışması Gerçekleştirildi.